Tahin Pekmezli Sufle

Tahin Pekmezli sufle tarifi: 5 adetyumurta beyazı 1 su bardağıtahin 1 su bardağıpekmez 2 yemek kaşığıun 1 yemek kaşığıtereyağı(kapları yaplamak için) 3 yemek kaşığıtoz şeker(sufle kalıplarını kaplamak için) Geniş bir kapta yumurta beyazları katılaşana kadar çırpın. Ayrı bir kasede tahin, pekmez ve unu spatula yardımıyla yavaşça karıştırın. Bu noktada pekmezin içerisindeki asidin karışımı sertleştirmemesi için çırpmadan, yavaşça karıştırmak önemli. Katılaşan yumurta beyazını yavaş yavaş, tahin-pekmezli karışıma yedirin. Alttan üste doğru spatula yardımıyla karıştırın. Sufle kaselerinin her yerine gelecek şekilde önce tereyağını yedirin ve sonra toz şekeri, kaseyi döndürerek her yerine yedirin. Tahinli karışımı sufle kaselerine, bir parmak boşluk kalacak şekilde kepçe yardımıyla doldurun. 200 derece fırında, yaklaşık 7 dakika pişirin. Fırından fırına ısı ve pişme süresi değişebilir. Bu yüzden sufle, en az 2 parmak şiştiğinde ve üzeri hafif kızardığında fırından alabilirsiniz. Fırından aldıktan sonra sevdiklerinizle afiyetle tüketin.
Tahin Pekmezli Sufle

MALZEMELER


 • 5 adetyumurta beyazı
 • 1 su bardağıtahin
 • 1 su bardağıpekmez
 • 2 yemek kaşığıun
 • 1 yemek kaşığıtereyağı(kapları yaplamak için)
 • 3 yemek kaşığıtoz şeker(sufle kalıplarını kaplamak için)

YAPILIŞI


  1. Geniş bir kapta yumurta beyazları katılaşana kadar çırpın.

  2. Ayrı bir kasede tahin, pekmez ve unu spatula yardımıyla yavaşça karıştırın. Bu noktada pekmezin içerisindeki asidin karışımı sertleştirmemesi için çırpmadan, yavaşça karıştırmak önemli.

  3. Katılaşan yumurta beyazını yavaş yavaş, tahin-pekmezli karışıma yedirin. Alttan üste doğru spatula yardımıyla karıştırın.

  4. Sufle kaselerinin her yerine gelecek şekilde önce tereyağını yedirin ve sonra toz şekeri, kaseyi döndürerek her yerine yedirin.

  5. Tahinli karışımı sufle kaselerine, bir parmak boşluk kalacak şekilde kepçe yardımıyla doldurun.

  6. 200 derece fırında, yaklaşık 7 dakika pişirin. Fırından fırına ısı ve pişme süresi değişebilir. Bu yüzden sufle, en az 2 parmak şiştiğinde ve üzeri hafif kızardığında fırından alabilirsiniz. Fırından aldıktan sonra sevdiklerinizle afiyetle tüketin

Sosyal medyada paylaş...!

EKATALOG

Beşe Helva 2021 ürün kataloğunu incelemek için tıklayın...

Alışveriş deneyiminizi iyileştirmek için yasal düzenlemelere uygun çerezler (cookies) kullanıyoruz.